• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Cevizlik Mah. Hüsreviye Sok. No.7 Günay İş Hanı K.3/40 
Bakırköy/İSTANBUL

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
SON DAKİKA HABER
ŞANLIURFA’DAKİ RADYOLOJİ KURSU İLE İLGİLİ RAHATSIZLIĞIMIZI DİLE DETİRDİK.

ŞANLIURFA İLİNDEKİ RADYOLOJİ TEKNİSYENLİĞİ KURSU İLE İLGİLİ RAHATSIZLIĞIMIZI DİLE DETİRDİK.

Üyelerimize, Meslektaşlarımıza ve Kamuoyuna,

Son günlerde basında çıkan haberlerde Şanlıurfa ilinde Sağlık Mensupları Derneği (SADER) adında bir dernek tarafından ‘’Radyoloji Teknisyenliği, Tıbbi Sekreterlik ve Diş Teknisyenliği’’ konularında Kursların açıldığı ve söz konusu derneğin başkanın gazetelere yansıyan demeçlerinde verilecek belgenin ‘’4 yıllık liseye eşdeğer ‘’olduğu şeklindedir.

Derneğimiz Yönetim Kurulu konuyla ilgili rahatsızlığını dile getirmek ve Şanlıurfa Valiliği’ne gerekli yazışmaların yapılarak İPTAL edilmesi talebiyle bir takım ziyaretler gerçekleştirilmiştir. Bu bağlamda Sağlık Bakanlığı Sağlık Eğitimi Genel Müdür Yardımcısı Cemal ERİKEL, Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü Tıbbı Cihaz Kullanımı ve Radyasyon Güvenliği Şubesi Daire Başkanı Hüseyin TOKGÖZ ve Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürü Emin GÜRKAN'ı ziyaret  edip konuyla ilgili gerekli bilgi ve belgeler ilettik.

Çeşitli Dönemlerde yayımlanan Yönetmelik ve Genelgelerle örgün eğitimin devam edildiği bölümler veya alanlarla ilgili MESLEK EDİNDİRME KURSLARI açılamaz.denilmesine rağmen söz konusu dernek ve bu faaliyete izin veren Şanlıurfa Valiliği açıkça suç işlemektedir.

TÜMRAD-DER olarak Şanlıurfa Valiliği’ne de rahatsızlığımızı belirten yazımızı gönderdik. Gerekli önlemler alınmadığı taktirde ve söz konusu kursun faaliyetlerinin durdurulmaması halinde  meslek örgütü olarak yasal haklarımızı kullanacağız ve Savcılığa SUÇ DUYURUSU ile birlikte söz konusu kursların kapatılması için DAVA açacağımızın bilinmesi hususunda meslektaşlarımız, üyelerimiz ve kamuoyuna duyurulur.


MESLEK EDİNDİRME KURSLARI HAKKINDA

MEB Genelge'sini tıklayınız

MEB Sağlık İşleri Daire Başkanlığı'nın yazısını tıklayını


SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğü ve Radyasyon Güveliği Şubesi Ziyaretlerimiz

 

  
5898 kez okundu

Yorumlar

     03/07/2011 17:17

BEN SANA 14 DE YAKIN DIPLMASIZIN AYNI HASTAHANEDE CALISTIGIN SOYLESEM .ADAMLAR KILIFINA UYDURMUS HER SEYI . 1 3 YIL HABISI YANLISLIKLA BIZE VERMESINLER SAKIN .DIPLOMALI CALISIYORUZ DIYE
SALDIRAY KUZEY

RAD TEK 2     11/05/2011 19:05

.sanki memlekette ne kanun var ne tüzük elin derneği kafasına göre kurslar açıp eğitim verecek 6 ay 1 sene içinde herkes 4 yıllık sml eş değer sertifika alacak hiç olacak iş mi bu.tum rad der dahil ve bütün bakanlıklardan rica ediyorum sağlığınız ve sağlığımızla oynattırmayalım..işi ehline burakalım.olmazsa bize de 1 yıl hekimlik kursu versinler en azından poliklinik yapar radyasyon almayız maaşlarımız artar ...ilginiz için şimdiden teşekkürler..
EBUBEKİR ALBAYRAK

RAD TEK     11/05/2011 19:21

öncelikle ilgilerinden ve çalışmalarından dolayı tumradder e teşekkür ve saygılarımı sunarım...ben anlamıyorum neden millet sürekli rad.tek leri aleyhine çalışmalar yapıyor yani elin gurbetinde yurtlarda kalarak 4 yıl sml+2 myo okuyupta biz neden maddi, manevi yıprandık madem herşey bir sertifikayla olacak bizim değerimiz nerde kaldı özellerde zaten yeterince harcanıyoruz...sn.erdöl ün çabalarıyla çıkarmış olduğu kanun meclisten geçti fakat herhangi bir gelişme veya yaptırım uygulanmadı türkiyede , peki 1-3 yıl hapis cezasından bahsediliyor hiç bir yer ciddi denetleme dahi geçirmedi zaten türkiyedeki sağlık müdürlüklükleri bu konulara yeterince ilgisiz ve ciddiye almıyor , peki uygulansa ne olacak radyolojide çalışan diplomasızlara yine 1 yıllık eğitim verileceğinden ve sertifika verileceğinden bahsediliyor bu ne perhis bu ne lahana turşusu
EBUBEKİR ALBAYRAK