• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Cevizlik Mah. Hüsreviye Sok. No.7 Günay İş Hanı K.3/40 
Bakırköy/İSTANBUL

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
SON DAKİKA HABER
RADYOLOJİ ÇALIŞANLARININ SORUNLARI İÇİN TBMM ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULMASI TEKLİFİRADYOLOJİ ÇALIŞANLARININ SORUNLARI TBMM GÜNDEMİNDE...
Derneğimiz TÜMRAD-DER geçen günlerde Merdivenaltı üretilen ve piyasaya sürülen Kurşun Önlük ve diğer radyasyon koruyucuları ile radyoloji teknisyenlerinin yaşadığı sıkıntıları dile getiren haberler üzerine CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin Radyoloji Teknikerlerinin Çağrısını Meclis Gündemine Taşıdı

 

CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin, radyoloji teknikerlerinin sorunlarının araştırılması ve gerekli önlemlerin alınması için TBMM Başkanlığı’na araştırma önergesi sundu. Konuya ilişkin yaptığı açıklamada bu önergenin amacının “radyoloji çalışanlarının özlük hakları ve sağlık koşulları açısından yaşadıkları sorunların ele alınarak tüm boyutları ile araştırılması, yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi ve şartlarının iyileştirilmesi” olduğunu altını çizen Aytekin, radyoloji teknikerlerinin riskli meslek grupları içerisinde yer aldığını belirtti.

Aytekin açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Hastanelerde çalışan radyoloji alanında hizmet veren sağlık emekçileri pek çok açıdan ciddi risk altında yaşamaktadır. Kanser tehdidi ile burun buruna yaşayan bu iş kolu çalışanları için alınan tedbirler ise yetersiz kalmaktadır. Nitekim Türk Tabipler Birliği tarafından yapılan açıklamaya göre yalnızca 2016 yılında 12 radyoloji teknikerinde kanser vakalarına rastlanmıştır. Bu iş kolunda çalışanların kansere yakalanma olasılıkları ise her geçen gün artmaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından konuya ilişkin veri tutulmaması ve meslek hastalığı konusunda çalışanlara gerekli bilgilendirme yapılmaması vahim iddialar arasındadır.

Bunun yanı sıra radyoloji tekniker ve teknisyenlerin kadro hakkına sahip olamaması, yasal sınırı aşan çalışma saatleri ve yıpranma payı alamamaları konunun acil bir şekilde araştırılarak önlem alınmasını zorunlu kılmaktadır.”

 

Teknikerlerin giymek zorunda olduğu önlüklerin ucuza mal edilmek adına kalitesiz hale getirildiği iddialarına da değinen Aytekin, “insan canı her şeyden kıymetlidir. Zor şartlar altında çalışan teknikerlerin bu tip vahim durumlar ile karşılaşması kabul edilemez. Sayıları 18 bini bulan teknikerlerin sorunları araştırılarak gerekli önlemler alınmak zorundadır” dedi.

TÜMRAD-DER Yönetimi ve ailesi olarak sesimizi duyan ve sorunlarımızı dile getiren Sayın Milletvekilimiz Ensar AYTEKİN'e teşekkür eder, çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar dileriz.

ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULMASI İLE İLGİLİ TEKLİFİ TIKLAYINIZ

  
1112 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın